O PartičkeVitajte

Naša ľudová hudba Vás prevedie svetom ľudových piesní s bohatým repertoárom. Hráme piesne nielen z okolia našej obce, z terchovského regiónu, ale v našom repertoári sú piesne z Liptova, z Gemera, piesne východoslovenské i rusínske.

Ľudová hudba Parta – detská muzička

Šimon Srneček spieva, hrá na husliach a je primášom detskej muzičky i celej ĽH Parta. Ďalším spevákom, ktorý stojí za kontrabasom alebo hrá na terchovskej basičke, je Marek Ján Praták. Na husliach hrajú Michal Taraba a Nelka Pratáková. Medzi speváčkami sú aj sestry, Larika a Tamarka Prieložné. Najmladšou členkou detskej muzičky je Emka Verešová, naše roztancované a vždy usmiate slniečko.

Všetci naši malí muzikanti navštevujú ZUŠ v Martine, kde sa im trpezlivo venujú Martin Hanuliak a Tomáš Brtko, za čo im patrí veľká vďaka.

Ľudová hudba Parta

Najmladší členovia sú Šimon Srneček (primáš, husle), Marek Ján Praták (kontrabas, terchovská basička), Nelka Pratáková (husle).

Na akordeóne hrá Radovan Tavač, hrá tiež husľovú kontru. Na fujaru a píšťalu hrá Andrej Jankulár, ktorý je tiež skvelým spevákom. Na píšťalkách hrajú aj ďalšie dve speváčky – Andrea Tarabová a Ivana Prieložná. Ďalšou speváčkou, ktorá hrá zároveň na husliach, je Katarína Srnečková. Medzi speváčkami nájdete Renátu Novákovú, Veroniku Kopáskovú, Janu Pratákovú, Kristínu Verešovú a jej maminu Janku Verešovú.

Na husliach hrá Marián Praták a na viole Tomáš Srneček.